Multivan jest topową odmianą z gamy aut użytkowych Volkswagena i oferuje podobne wyposażenie jak modele osobowe. Nowe samochody typowo użytkowe do tej pory jeszcze nie zostały zaprezentowane.

Oczywiście, cena 197 031 zł dotyczy modelu podstawowego pozbawionego wielu dodatkowych opcji, jednak już w standardzie otrzymujemy m.in. reflektory LED i cyfrowe zegary. Nie można tu jednak liczyć na wygląd i wyposażenie jak z materiałów prasowych.

W ofercie próżno także szukać silników Diesla. W ofercie są jedynie benzyniaki i hybryda. Ponadto nowi właściciele mogą zapomnieć o "wachlowaniu" lewarkiem zmiany biegów. Wyboru nie ma, jest tylko "automat".

Volkswagen Multivan T7 - wersje silnikowe

Tak kształtują się ceny wybranych wersji silnikowych:

Benzynowe:

  • 1.5 TSI 136 KM DSG7 - od 191 031 zł, 
  • 2.0 TSI 204 KM DSG7 - od 209 494 zł. 

Hybryda:

  • 1.4 TSI eHybrid DSG6 - od 231 880 zł.

Wybór silników jest więc dość skromny. Lepiej to wygląda od strony wyposażenia, jak już nas Volkswagen przyzwyczaił, dodatkowych opcji jest mnóstwo.

Volkswagen Multivan T7 - wersje wyposażenia

  • Multivan – od 191 031  zł,
  • Life – 202 913 zł,
  • Style – 259 813 zł,  
  • Energetic – 266 135 zł (tylko hybryda plug-in).

Podstawowa odmiana na stracie otrzymuje m.in. trzystrefową klimatyzację, reflektory LED, cyfrowe zegary, ekran multimedialny o przekątnej 10 cali, asystent pasa ruchu i tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Multivan Life ma dodatkowo: Digital Cockpit Pro (cyfrowe zegary z możliwością personalizacji), oddzielne podłokietniki dla foteli z przodu, elektryczną regulację odcinka lędźwiowego, dwa gniazdka USB-C z przodu i cztery z tyłu, stoliki, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, automatyczną regulacja zasięgu reflektorów oraz tylną klapę z elektrycznym wspomaganiem domykania.

Multivan Style z kolei otrzyma m.in. adaptacyjny tempomat, podgrzewanie przednich foteli, lepszy system multimedialny, matrycowe reflektory przednie IQ.LIGHT LED, kamerę cofania, elektrycznie otwierane i zamykane drzwi przesuwnych po obu stronach oraz oświetlenie ambientowe wnętrza i otoczenia tylnej klapy.

Multivan Energetic to m.in. felgi aluminiowe w rozmiarze 18 cali, stały dach panoramiczny, oddzielne światła LED do jazdy dziennej, elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika, wielofunkcyjny, środkowy stolik, system kamer 360 stopni.