Kamery samochodowe są już tak popularne, że praktycznie na każdej ulicy, którą się poruszamy, możemy spodziewać się, że będziemy nagrani. Dzięki temu wielu kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, nie mogą być już tak pewni za kierownicą, jak jeszcze kilka lat temu.

Niewiele brakowało

Tym razem kamera na szczęście nagrała właśnie wykroczenie na przejściu dla pieszych, choć do tragedii wystarczył dosłownie jeden krok...

Na nagraniu widać, że samochód, z którego nagrywane jest otoczenie, zatrzymał się, aby przepuścić osobę chcącą przejść przez zebrę. Niestety kierująca Volkswagenem New Beetlem, jadąca z naprzeciwka, nie przewidziała takiej sytuacji i przejechała przed pieszą.

Na szczęście zachowanie pieszej to wzór do naśladowania. Nie zaczęła przechodzić "w ciemno", ale cały czas kontrolowała, czy kierowca się zatrzyma. Dzięki temu nie doszło do tragedii.

Ponadto całą sytuację nagrał policjant po służbie ze swojego prywatnego samochodu. 28-letnia kierująca Volkswagenem nie uniknęła kary. Policjanci ustalili dane kobiety jeszcze tego samego dnia i ukarali mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi.