Nowa generacja Peugeota 508 ma pojawić się na rynku w 2018 roku. Picat przyznał, że zainteresowanie klasycznymi samochodami typu sedan i kombi systematycznie spada, ale warto mieć je w ofercie, ponieważ nadal mogą przynosić zyski. Należy jednak poczynić pewne kroki, by zwiększyć zainteresowanie potencjalnych klientów.

Maxime Picat zasugerował, że nowa generacja „508-ki” będzie zaprojektowana według nowej koncepcji. Jakiej? Tego jeszcze nie wiemy. Dyrektor oczywiście nie zdradził żadnych szczegółów na ten temat. Wspomniał tylko, że granice segmentu D, do którego należy 508, mogą zostać przesunięte.

Peugeot szykuje niespodziankę, być może na rynek trafi kolejny crossover. 508 w obecnej odsłonie jest oferowany od 2010 roku. W 2011 do sedana dołączyło rodzinne kombi. W 2014 roku model poddano liftingowi.

Niepewna przyszłość czeka bratniego Citroena C5 (obie marki należą do tego samego koncernu PSA). Producent nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie oferował tego typu model w Europie. Następca na pewno będzie sprzedawany w Chinach. Na niedawnym salonie w Pekinie Citroen zaprezentował drugą generację flagowego C6, stworzoną specjalnie z myślą o chińskim rynku.