• Samochody nowej marki będzie można obejrzeć tylko w wybranych salonach w Polsce. Zamówienie można jednak złożyć w każdym salonie Seata w Polsce
  • Na początek samochody będą wystawiane w ramach specjalnych ekspozycji w Bydgoszczy, Wrocławiu, Bielsku-Białej oraz w Jaworniku nieopodal Krakowa
  • Seat planuje utworzenie w tym roku łącznie 5 salonów marki Cupra w Polsce

Seat w wersji Cupra – to już było. Pora na modele pod osobną marką Cupra co oznacza także nową, odrębną sieć salonów samochodów. W Polsce w wyniku konkursu wyłoniono pierwszych dealerów nowej hiszpańskiej marki. Cztery salony dealerskie zostaną otwarte za kilka miesięcy: w listopadzie 2018 roku.

W wyniku konkursu wyłoniono czterech dealerów, którzy przygotują w ramach istniejących już salonów Seat specjalne ekspozycje oraz dedykowane stanowiska serwisowe. Specjalnie oznakowane salony pojawią się w Bydgoszczy, Wrocławiu, Bielsku-Białej oraz w Jaworniku (nieopodal Krakowa). Na tym jednak nie koniec.

Seat ogłosił, że w tym roku planowana jest jeszcze jedna lokalizacja, aby dokończyć pierwszy etap budowania sieci dealerskiej Cupra w Polsce. Niewykluczone, że będzie to placówka w Warszawie.

Cupra Ateca - pierwszy model nowej hiszpańskiej marki Foto: seat, Janusz Borkowski / Auto Świat
Cupra Ateca - pierwszy model nowej hiszpańskiej marki

Pierwszym modelem nowej marki jest SUV Ateca z 2 litrową benzynową jednostką TSI o mocy 300 KM oraz siedmiostopniową skrzynią DSG. Cupra obiecuje niezłe osiągi: 5.4 s do 100 km/h oraz prędkość maksymalną 245 km/h.

Choć cena Cupra Ateca nie jest jeszcze znana to z pewnością można oczekiwać, że będzie wyższa od najdroższej odmiany Seata Ateca. Obecnie za odmianę FR z silnikiem 2.0 TDI o mocy 190 KM trzeba zapłacić 152 000 zł. Do Cupry trzeba będzie zapewne dopłacić co najmniej kilkanaście tysięcy złotych więcej. Oficjalne ceny poznamy zapewne dopiero po wakacjach - tuż przed debiutem samochodu.