Policjanci już nie raz pokazali, że pozostają czujni nawet wtedy, gdy nie są na służbie. Ostatnio kolejny tego typu przypadek miał miejsce 18 maja br. w Żychlinie na stacji paliw.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Pijany przyjechał na stację paliw po hot dogi

Jak informują policjanci, funkcjonariuszka z komendy w Kutnie w czasie wolnym od służby tankowała swój pojazd na żychlińskiej stacji paliw. W pewnym momencie na tę samą stację podjechał kierowca Audi, który chciał kupić hot dogi. Gdy policjantka mijała mężczyznę w drzwiach, wyczuła od niego silną woń alkoholu.

Chwilę później funkcjonariuszka zauważyła, że mężczyzna wsiadł do auta i chciał odjechać ze stacji. Kobieta natychmiast ruszyła i zablokowała drogę kierowcy niemieckiego pojazdu, a następnie wysiadła z samochodu i wyjęła kluczyki ze stacyjki Audi. W ten sposób uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę.

Po całym zdarzeniu kobieta powiadomiła o zaistniałej sytuacji policję. Kierowca Audi został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i jak się później okazało, miał ponad 3 promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a sprawę skierowano do sądu.