• Cupra jest obecnie oficjalnym motoryzacyjnym partnerem piłkarskiego klubu FC Barcelona
  • Oficjalnym samochodem FC Bacelony jest nowy model Cupra Formentor
  • Audi, poprzedni sponsor klubu, zawarł nowy kontrakt z klubem Real Madryt

W piłkarskim świecie zmiany zawodników w klubach to chleb powszedni. Zmieniają się jednak nie tylko gracze w drużynach, ale i sponsorzy. FC Barcelona po ponad 10 latach zakończyła współpracę z jedną z najbardziej znanych niemieckich marek, czyli Audi (firma po rozstaniu z katalońskim klubem zawarła nowy kontrakt z Realem Madryt). Katalończycy nie musieli jednak długo szukać nowego sponsora. Miejsce Audi zajęła hiszpańska Cupra. Tym samym wszystko zostało w tej samej rodzinie, ponieważ marki należą do Grupy Volkswagena.

Cupra chwali się, że piłkarze skonfigurowali nowe auta, korzystając z cyfrowych narzędzi i interaktywnych prezentacji. Do wyboru mieli cztery modele (niebawem gama powiększy się o elektryczny el-Born): Cuprę Leon (dwie wersje nadwoziowe), Formentor i Ateca.

Frenkie de Jong, Sergio Busquets, Sergino Dest oraz Miralem Pjanic wybrali najnowszą Cuprę Formentor. SUV-a Ateca skonfigurowali zaś Clement Lenglet czy Junior Firpo

Przy okazji prezentacji nowych samochodów przypomniano, który z modeli stał się oficjalnym autem klubu FC Barcelona. Wybrano Cuprę Formentor, która obecnie jest dostępna w kilku wersjach silnikowych (wśród nich nie zabrakło odmiany z układem hybrydowym plug-in). Graczom pozostawiono jednak swobodę wyboru z gamy hiszpańskiej marki.