Środa 20 września 2023 r. to dzień wzmożonych kontroli policyjnych w całej Polsce. Funkcjonariusze policji wytaczają na drogi cały oręż, jaki tylko mają. Działania będą prowadzone głównie na obszarze zabudowanym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci będą egzekwować od kierowców przede wszystkim przestrzegania ograniczeń, ale też zakazów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Policja prowadzi ogólnopolską akcję "Prędkość"

Nazwa środowej akcji nie pozostawia wątpliwości, co głównie będzie sprawdzane – przestrzeganie ograniczeń prędkości. Działania kontrolno-prewencyjne pod tą nazwą wpisują się w obchodzony od 16 do 22 września 2023 r. Europejski Tydzień Mobilności. W tym okresie Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego prowadzi szersze działania pod nazwą "Żyj i ratuj życie". W środę 20 września 2023 r. polska policja skupi się na prędkości.

Sprawdź: Prawo jazdy kat. B+ to nowy pomysł UE. Uderzy w kierowców z kat. B

– nie ukrywają funkcjonariusze. Mówią jednak też o statycznych kontrolach prędkości, na drogach zaroi się więc również od patroli wyposażonych w laserowe mierniki.

Na drogach pojawi się dziś dużo laserowych mierników prędkości Foto: Policja Kujawsko-Pomorska
Na drogach pojawi się dziś dużo laserowych mierników prędkości

Policja: Bezpieczna prędkość, czyli jaka?

"Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności" – wyjaśnia zespół Biura Ruchu Drogowego działającego w ramach Komendy Głównej Policji.