Do zdarzenia doszło w miejscowości Czaple w gminie Pielgrzymka. Złotoryjscy policjanci dostrzegli poruszający się po drodze samochód, którego przednia szyba wystawała ponad dach. W związku z tym postanowili przeprowadzić kontrolę stanu technicznego.

Szyba, brak uprawnień i narkotyki

W trakcie kontroli okazało się, że wspomniana na początku szyba zupełnie nie pasuje do tego modelu samochodu. Jej zainstalowanie było możliwe wyłącznie za sprawą pianki montażowej oraz taśmy klejącej. Ponadto pojazd nie miał wykonanych ważnych badań technicznych. To w połączeniu ze zweryfikowanymi usterkami sprawiło, że policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. To jednak nie wszystko.

Szyba zamontowana przy użyciu pianki budowlanej Foto: Policja Złotoryjska
Szyba zamontowana przy użyciu pianki budowlanej

Po sprawdzeniu danych w systemach policyjnych okazało się, że kierująca nie posiada uprawnień. Zostały one cofnięte przez starostę, a sąd zakazał jej prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, badanie narkotesterem wykazało obecność narkotyków w jej organizmie.

35-latka została zatrzymana i trafiła do zakładu karnego, gdzie odbędzie zastępczą karę aresztu. Za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdów oraz decyzji starosty grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.