W środę 21 czerwca patrol policjantki z drogówki z Grójca kontrolowały ulice Lesznowoli. Na ul. Szkolnej zatrzymały kierującą Volvo. Auto poruszało się z prędkością 84 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Kierująca otrzymała za to wykroczenie mandat karny w wysokości 800 zł. Na jej konto trafiło także 9 pkt karnych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Ten sam patrol, niecałe 30 minut później, tym razem na ul. Piaseczyńskiej, gdzie prowadził statyczną kontrolę prędkości, zatrzymał tę samą kierującą Volvo. Tym razem 38-latka przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 28 km/h. Kobieta nie chciała przyjąć kolejnego mandatu. Tłumaczyła, że "jeden mandat już wystarczy i słyszała, że nie można dostać więcej niż jednego". Sprawa 38-latki trafi do sądu.

W związku z tym zdarzeniem policja przypomina, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym wiąże się z wysokimi grzywnami lub nawet z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy (gdy prędkość zostanie przekroczona o ponad 50 km/h).