Udostępniony w serwisie TikTok filmik wygląda dość humorystycznie i na szczęście w całym zdarzeniu obyło się bez obrażeń, ale cała sytuacja wcale nie jest śmieszna. Jak informuje serwis Motor1 w miejscowości Pendleton w amerykańskim stanie Oregon w poniedziałek (5 grudnia) policja reagowała na wezwania do licznych wypadków, do których doszło po niewielkich opadach śniegu.

Podczas jednej z akcji zaparkowany na śliskim wzgórzu policyjny Ford Explorer nagle podbił statystykę kolizji, bo zaczął zsuwać się po jezdni i uderzył w stojącą poniżej przyczepę, na której znajdowała się łódź. Później nastąpił efekt domina. Przyczepa uderzyła w pickupa, a ten z kolei w następnego pickupa i jeszcze inny pojazd, zsuwając się dalej w dół w kierunku poprzecznej ulicy.

O ile przebieg zdarzenia nie budzi żadnych wątpliwości, bo wszystko zostało zarejestrowane na filmie, o tyle zastanawia, dlaczego w ogóle doszło do tej łańcuchowej reakcji. Wszystko wskazuje bowiem na to, że zawinili policjanci, którzy najprawdopodobniej nie zaciągnęli hamulca postojowego i nie skręcili odpowiednio kół, żeby ograniczyć ryzyko przypadkowego zjechania i uderzenia w inne pojazdy.