Czesław Michniewicz, trener polskich piłkarzy na mundialu w katarze, o nagrodach nic jeszcze nie wspomina, ale rozemocjonowani wynikiem meczu Polska – Arabia Saudyjska internauci już założyli zrzutkę na nietypowy prezent dla naszego bramkarza Wojciecha Szczęsnego. Też motoryzacyjny, choć bardziej przyziemny. "Niestety inflacja pędzi, dlatego postanowiliśmy wziąć na celownik bardziej realistyczny cel" – głoszą organizatorzy. Rolls-Royce'a zatem nie będzie, ale Saudyjczycy też ich jednak nie dostaną.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Katar 2022. Passat dla Szczęsnego za obronę karnego

Zrzutka na Passata dla Wojciecha Szczęsnego Foto: zrzutka.pl
Zrzutka na Passata dla Wojciecha Szczęsnego

Mecz Polska – Arabia Saudyjska był dla naszych piłkarzy szansą na odkupienie win po rozczarowującym remisie z Meksykiem. Drugie starcie biało-czerwonych na mundialu w Katarze wypadło już dużo lepiej i dużo bardziej widowiskowo. I chociaż bramki dla Polaków strzelili Piotr Zieliński i Robert Lewandowski, to Wojciech Szczęsny został okrzyknięty gwiazdą wieczoru.

"Wojtek zagrał fantastyczny mecz z Saudami. Wybronił karnego wraz z dobitką oraz wiele groźnych strzałów rywali. Naszym zdaniem również powinien zostać nagrodzony" – tłumaczą założyciele zrzutki. Co chcieliby mu sprezentować za ratowanie honoru polskiej drużyny? Nowego Volkswagena Passata za 200 tys. zł!

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat
Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI

Mundialowy Passat albo wsparcie fundacji

Nie będzie to reprezentacyjny sedan, ponieważ ten został na stałe wycofany z oferty. Na "murawie" pozostała tylko rodzinna odmiana kombi. Trudno powiedzieć, z jakim mogłaby być silnikiem, bo w tej cenie da się skonfigurować każdy z wyjątkiem topowego 280-konnego benzyniaka 2.0 TSI.

Oczywiście, zrzutka ta ma zapewne charakter humorystyczny, ale ludzie i tak wpłacają na nią pieniądze. Organizatorzy zobowiązują się "przekazać zgromadzone środki na VW Passata", a jeśli Wojciech Szczęsny nie zdecyduje się odebrać nagrody, to przekazać je na konto dowolnej, wskazanej przez niego fundacji. My jednak zalecamy ostrożność – emocje podczas wydarzeń takich jak mundial w Katarze mogą prowadzić do nieprzemyślanych decyzji.