Słuchasz w samochodzie Radia ZET lub Polskiego Radia 24? Jeśli jeździsz nowym Peugeotem 308, lepiej zmień częstotliwość, zanim system multimedialny odmówi posłuszeństwa i będziesz mógł go odblokować tylko w serwisie. "Śmiercionośne" dla multimediów polskie fale radiowe spowodowały, że Francuzi podjęli decyzję o zawieszeniu dostaw nowych samochodów do Polski.

Deska rozdzielcza nowego Peugeota 308 Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat
Deska rozdzielcza nowego Peugeota 308

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Polskie radio pokonało nowego Peugeota 308

Według informacji, które udało nam się uzyskać od polskiego oddziału Peugeota, "zainfekowany" jest tylko jeden model. Z powodu usterki pojawiającej się podczas wyboru konkretnych częstotliwości radiowych system multimedialny blokuje się tylko w Peugeocie 308. Niestety, na tyle skutecznie, że w celu postawienia elektroniki do pionu trzeba wybrać się do serwisu.

Po ustawieniu niektórych częstotliwości ekran może się "zamrozić" Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat
Po ustawieniu niektórych częstotliwości ekran może się "zamrozić"

– Ponieważ jakość i zadowolenie klientów są priorytetem dla marki Peugeot, centralny dział jakości podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu dostaw modelu 308 na rynek polski, z racji zdiagnozowanej usterki w systemie audio specyficznej dla tego rynku, powodującej nieprawidłowe działanie występujące podczas ustawienia niektórych częstotliwości radiowych, do czasu wprowadzenia niezbędnych modyfikacji – przekazała nam Dorota Komornicka, przedstawicielka firmy Peugeot Polska.

Sprawdź: Używany Peugeot 308 II. Stara nazwa, nowa jakość!

Ile czasu potrwa usuwanie w fabryce błędu powodującego blokadę systemu inforozrywki? Serwis Francuskie.pl dotarł do informacji od importera, wedle której produkcja Peugeota 308 w specyfikacji na polski rynek ma zostać wznowiona dopiero 4 lipca. Tej informacji nie udało nam się jednak potwierdzić.