Omawiane 911 to w pewnym sensie limitowana do jednego egzemplarza specjalna edycja najnowszej odsłony Porsche. Wiemy jedynie, że niebieska Carrera będzie pełna motywów i odniesień do bohaterki filmu animowanego "Auta". Porsche nic nie wspomina o silniku, czy innych danych technicznych. Warto natomiast nadmienić, że nie chodzi o wierną replikę postaci Sally na bazie prawdziwego Porsche 911 Carrera z 2002 r. Taki samochód już istnieje i również jest inspiracją do budowy nowego projektu.

Porsche 911 inspirowane postacią z filmu "Auta"

W ostatnich miesiącach mały zespół z Pixar Animation Studios razem z Porsche pracuje w Stuttgarcie nad projektem, który ma godnie upamiętnić postać Sally Carrery. Sally w bajce jest oddana pomaganiu i zespół chciał, żeby Carrera pomagała również dziś w prawdziwym świecie. W tym celu Porsche przekaże nową "Porszenkę" na cele charytatywne. Tak, jak wspominaliśmy, powstanie tylko jeden egzemplarz i zostanie zlicytowany na aukcji. Dochody zostaną przekazane na pomoc dzieciom, wspierając program dla rodzin uchodźców uciekających z Ukrainy, głównie kobiet i dzieci. Część funduszy trafi również do Girls Inc. Ta inicjatywa będzie uzupełnieniem dotychczasowych darowizn niemieckiego producenta samochodów. Porsche przekazało niedawno milion euro na pomoc dla osób dotkniętych kryzysem humanitarnym w Ukrainie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nowa Sally Carrera zostanie zlicytowana na cele charytatywne dla Ukrainy

W świecie Disneya Sally Carrera to jedna z głównych postaci całej serii filmów "Auta". Kiedyś mieszkała w Los Angeles, ale była tam nieszczęśliwa i postanowiła wyjechać. W czasie podróży miała awarię i została odnaleziona mieszkańców Chłodnicy Górskiej, którzy bardzo jej pomogli. To dlatego Sally została w Chłodnicy na stałe i prowadzi tam mały motel Czuły Stożek. Po śmierci Hudsona Horneta zaczęła też pracę jako nowy wójt miasteczka.

Wyjątkowe Porsche 911 powstanie w fabryce w Zuffenhausen, a następnie zostanie sprzedane przez dom aukcyjny RM Sotheby’s.