Bugatti Chiron to ostatnio popularny temat. Pisaliśmy o nim gdy Radim Passer popędził swoim egzemplarzem 417 km/h po niemieckim "Authobahnie". Ostatnio nawiązywaliśmy również do cennika Chirona, kiedy okazało się, że malowanie karoserii w spektakularnym kolorze Blue Royal Carbon kosztuje "skromne" 225 tys. 500 dol. Tym razem francuski hipercar powraca za sprawą Posta Malone'a, który sprzedaje go za pośrednictwem dupontregistry.com. Chodzi o białe Bugatti Chiron, które pochodzi z 2019 r. i ma przejechane jedynie 583 mile, a więc niecały 1000 km od nowości.

Bugatti Chiron - ma tyle mocy co czołg, jest szybszy niż helikopter

W obecnej rzeczywistości warto zwrócić uwagę na statystyki Chirona w kontekście pojazdów militarnych. Bugatti zasilane jest umieszczonym centralnie, 8-litrowym silnikiem W16 wspomaganym przez 4 turbosprężarki. Jego moc maksymalna wynosi 1500 KM, a więc tyle samo co jednostki napędowej w czołgu Abrams. Auto przyspiesza do "setki" w zaledwie 2,4 s i potrafi rozpędzić się do 420 km/h, czyli o wiele szybciej niż... śmigłowce bojowe. Np. rosyjski Ka-52 Alligator lata z maksymalną prędkością "jedynie" 300 km/h.

Bugatti Chiron Malone'a - nie wiemy, ile kosztuje, ale znamy ceny niektórych opcji

Za nowe Bugatti Chiron w wersji Super Sport trzeba zapłacić 3 mln 825 tys. dol. (w przeliczeniu prawie 16 mln zł!), ale zwykłe jest niewiele tańsze — najczęściej mówi się o kwocie ponad 3 mln dol. Cena wyjściowa to nie wszystko, bo do tego dochodzi jeszcze cena dodatków. Jakie opcje ma biały Chiron Malone'a?

Samochód jest wyposażony w chromowane felgi Caractere za 64 tys. dol., a także czarne zaciski hamulcowe, które pierwotnie kosztowały 6 400 dol. Biały bolid otrzymał też specjalne siatki we wlotach powietrza, które zdaniem DuPont Registry kosztowały słynnego pierwotnego właściciela dodatkowe 38 200 dol., ale to wciąż nie wszystko...

Śnieżnobiałe wnętrze również ocieka bardzo drogimi dodatkami. Wśród nich są pikowane fotele, za kolejne 32 tys. dol., a pomiędzy nimi jest aluminiowa konsola środkowa wymagająca dopłaty 10 900 dol. Można śmiało powiedzieć, że ten śnieżnobiały Chiron to przeciwieństwo "ultraczarnego" Chirona o przydomku Noire — o nim też pisaliśmy. A ile Post Malone oczekuje za swoje cacko? Cena nie została ujawniona — chętni muszą zapytać pośrednika.

Bugatti Chiron - dane techniczne