• Trwa odliczanie do rozpoczęcia targów Caravans Salon 2020 w Poznaniu - rozpoczną się 2 października
  • Podczas imprezy nie zabraknie premier przyczep i kamperów z rocznika modelowego 2021
  • W Poznaniu zobaczymy nagradzany model Adria Astella, czyli nowatorską, luksusową przyczepę, której ceny rozpoczynają się od 55 tys. euro
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Po raz pierwszy w Polsce będzie można poznać z bliska kampery i przyczepy kempingowe przygotowane z myślą o kolejnym letnim sezonie urlopowym. Krakowska firma Elcamp zapowiada kilka bardzo interesujących premier nie tylko dla typowych rodzin z dwójką dzieci, ale także dla większych grup miłośników wakacyjnych wyjazdów.

Jedną z największych premier będzie słoweńska Adria Astella, czyli połączenie mobilnego luksusowego domu z przyczepą kempingową. Producent chwali się m.in. pionierską w branży konstrukcją zabezpieczonych drzwi i okien, by ułatwić dostęp do części mieszkalnej. Na pokładzie nie zabrakło efektownej kuchni, łazienki w stylu spa czy mebli wysokiej jakości.

Luksusowa Astella stała się też inspiracją do modyfikacji jednej z najpopularniejszych przyczep w naszym kraju. W Poznaniu pojawi się bowiem Adria Adora (w wersji dla 6 osób), która zyskała nie tylko nowe wzornictwo, ale i nowe rozwiązania planowania wnętrza. Producent chwali się opcjami stworzonymi z myślą o dzieciach i nastolatkach, oświetleniem naturalnym światłem (charakterystyczny panoramiczny dach) czy funkcjonalną łazienką.

Oczywiście przyczepy to nie wszystko. Zapowiedziano również kilka nowych kamperów. Na liście m.in. seria Matrix dla rodzin 2+2, Coral XL z bardzo przestronnym wnętrzem, Twin SP dla miłośników jazdy w terenie oraz stworzone w Polsce Globe-Traveller. Jedna z polskich nowości to zaś model Pathfinder z bardzo pojemnym bagażnikiem (producent zapewnia, że konstrukcja nie ma wpływu na miejsce w sypialni), w którym można zmieścić dwa rowery na specjalnej wysuwanej szynie.

Targi Caravans Salon 2020 w Poznaniu odbędą się w dniach 2-4 października.