Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podczas patrolu na S3 zatrzymali do kontroli dostawczego Fiat Ducato. Jego kierowca jechał z prędkością 157 km/h, a to oznacza, że popełnił wykroczenie, bo na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. W świetle nowych przepisów, obowiązujących od początku 2022 r., sytuacja ta powinna zakończyć się mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Jednak policjanci relacjonują, że 21-latek z powiatu myślenickiego, nie zamierzał przyjąć mandatu i kontrola nabrała niespodziewanego obrotu wydarzeń. W pewnej chwili kierowca chciał wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 600 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze z polkowickiej komendy nie mieli wyboru i zatrzymali go za przestępstwo z art. 229 § 3 kodeksu karnego.

gotówka, złotówki, pieniądze Foto: Policja
gotówka, złotówki, pieniądze

Zatrzymany trafił do Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie złożył swoje wyjaśnienia, a także przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Oprócz grzywny w wysokości 5 tys. złotych 21-latek musi się jeszcze liczyć z rokiem pozbawienia wolności, który został objęty warunkowym zawieszeniem na 3 lata.