Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że na piątek (15 lipca) zaplanowany jest protest mieszkańców Głuchowa. Protest będzie odbywał się w godzinach 5.00-17.00 i ma polegać na przechodzeniu po przejściu dla pieszych na 334-ym kilometrze trasy DK12/91 pomiędzy węzłami Rzgów (S8/DK12-91) i Tuszyn (A1/DK12-91).

Mapa z sugerowaną trasą objazdu Foto: GDDKiA
Mapa z sugerowaną trasą objazdu

Miejsce protestu można ominąć, jadąc autostradą A1. "Od strony Piotrkowa Trybunalskiego należy na węźle Tuszyn kontynuować podróż w kierunku Łodzi, następnie na węźle Łódź Południe zjechać na drogę ekspresową S8, skąd na węźle Rzgów można zjechać na DK12/92 i dotrzeć do Rzgowa, Tuszyna i Tuszynka Majorackiego" — informuje GDDKiA.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kierowcy jadący od strony Piotrkowa Trybunalskiego i Srocka DK12/91 na węźle Tuszyn powinni wjechać na A1, a następnie korzystać z podanych wyżej zaleceń.

Z kolei osoby jadące DK12/91 od strony Łodzi, aby ominąć miejsce blokady, na węźle Rzgów powinny zjechać na S8. Dalej kierowcy "powinni się kierować do węzła Łódź Południe (na Warszawę), gdzie będą mogli zjechać na autostradę A1 w kierunku Katowic. Po dotarciu do węzła Tuszyn będą mieli możliwość kontynuowania podróży autostradą A1 na południe (do Katowic) lub będą mogli zjechać na DK12/91, którą dotrą do Piotrkowa Trybunalskiego" — radzi GDDKiA.