We wtorek (12 lipca) na niemieckiej autostradzie A2 w pobliżu miejscowości Burg w kierunku Lostau doszło do tragicznego wypadku. Jak przekazała policja, w związku z prowadzoną budową na autostradzie utworzył się korek. W stojący na końcu zatoru samochód z przyczepą kempingową uderzyła rozpędzona ciężarówka. Siła uderzenia była na tyle duża, że auto osobowe zostało wepchnięte pod stojącą przed nim ciężarówkę z naczepą.

Po zderzeniu ciężarówka, która nie wyhamowała przed innymi pojazdami, zapaliła się, a ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się. W efekcie oprócz pojazdu ciężarowego doszczętnie spłonęła przyczepa kempingowa oraz holujące ją auto osobowe. Akcję ratowniczą utrudniał fakt, że samochodem osobowym biorącym udział w wypadku była hybryda. To oznaczało konieczność zalania całego auta, aby móc ugasić znajdujący się w nim akumulator.

Jak informuje serwis volksstimme.de, w wypadku zginęły trzy osoby — kierowca ciężarówki oraz dwoje pasażerów auta holującego przyczepę. Ponadto poważnie ranny został jeszcze kierowca jednej z dwóch ciężarówek, które w wyniku zderzenia zostały wepchnięte na siebie.