110. rocznica istnienia jednostki OSP Goszczanów (woj. łódzkie) była okazją do przekazania jej wozu strażackiego. Przemysław Czarnek, który uczestniczył w tym wydarzeniu, tak na Twitterze skomentował swoje uczestnictwo: "Dziękuję za możliwość udziału w obchodach 110-lecia OSP w Gminie Goszczanów i przekazania nowego samochodu, który będzie służył strażakom i lokalnej społeczności." Uroczystości towarzyszyła TVP 3 Łódź.

Tymczasem okazuje się, że samochód ten jest przez dokładnie tę samą jednostkę używany od przynajmniej roku, co szybko ministrowi wytknęli internauci. Poniżej można zobaczyć jeden z takich wpisów.

Potwierdzenie tych informacji dość łatwo znaleźć w polskim internecie. Zdjęcie tego samego pojazdu (o dość charakterystycznych numerach rejestracyjnych ESI 69998) znaleźć można na stronie ratownicza.net. Datowane jest ono na 14 lutego 2021 r.

Ten sam samochód widać także na facebookowym profilu OSP Goszczanów. Jego zdjęcia znajdują się m.in. w poście z 4 stycznia 2021 r.

Samochód ten (GBARt Scania) uczestniczył wtedy w akcji przy wypadku drogowym w miejscowości Sulmów, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo.