Kiedy ostatnio słyszeliśmy o zderzeniu samochodu z koniem? Nie zdarza się to często, ale jednak w sobotnie popołudnie 11 marca właśnie do takiego wypadku doszło. Młody 18-letni kierowca Seata nie opanował swojego auta, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w dwóch jeźdźców.

Po przyjeździe policji na miejsce funkcjonariusze ustalili, że na koniach znajdowali się 21-latek i 31-latek. Drugi z nich wywołał niemałe zdziwienie u policjantów, gdy okazało się, że miał on ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kierowca Seata oraz młodszy z jeźdźców byli trzeźwi.

Z uwagi na obrażenia obaj jeźdźcy zostali przetransportowani do szpitala na badania. Pomocy wymagał też jeden z koni, której udzielił weterynarz.

31-letni jeździec odpowie przed sądem za jazdę konno po pijanemu. Zgodnie z art. 45 zabronione jest kierowanie pojazdem, prowadzenie kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt osobie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Poszkodowany może więc mieć większe problemy niż sprawca zdarzenia.

Źródło: KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Ładowanie formularza...