Ranking przygotowano na podstawie opinii 150 menedżerów odpowiedzialnych za pojazdy użytkowane w firmach. Nowy Exeo ST został niekwestionowanym zwycięzcą w swojej kategorii i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Pozostałe sukcesy to drugie miejsce Altei XL wśród kompaktowych vanów, drugie miejsce Ibizy w kategorii małych samochodów importowanych oraz trzecie miejsce Leona w segmencie samochodów kompaktowych.

Zwycięstwo w plebiscycie na najlepszy samochód służbowy to pierwsza nagroda zdobyta przez Exeo ST od pojawienia się tej wersji na rynku. Nowy model SEAT-a pokonał rywali m.in. dzięki dobrym osiągom i umiarkowanemu zużyciu paliwa.

Altea XL zaimponowała jurorom innowacyjnym wzornictwem, przestronnym przedziałem pasażerskim i bogatym wyposażeniem. Drugie miejsce Altei XL w kategorii kompaktowych i małych vanów to kolejny sukces marki po pierwszym miejscu SEAT-a Altea w rankingu niezawodności DEKRA z 2009 roku, w którym pojazdy oceniane są w kilku kategoriach wyznaczonych przebiegiem. W przypadku vanów ocena obejmuje egzemplarze z przebiegiem od 50 000 do 100 000 kilometrów.

Drugie miejsce w swojej kategorii zajął także SEAT Ibiza - samochód wyposażony w silniki słynące z niskiego zużycia paliwa i minimalnej emisji spalin oraz bogatego wyposażenia standardowego obejmującego między innymi systemy bezpieczeństwa ABS + EBV + MSR, czy też cztery poduszki powietrzne: dwie czołowe i dwie ochraniające głowę oraz klatkę piersiową.

Trzecie miejsce Leona 2009 wśród samochodów kompaktowych i fantastyczny wynik SEAT-a ogłoszony na uroczystym rozdaniu nagród w niemieckim plebiscycie na Samochód Służbowy 2009. Jest  to zasługa nowej stylizacji, unowocześnionej oferty silników, sportowego wizerunku i funkcjonalnego pięciodrzwiowego nadwozia kompaktowego SEAT-a.