Noire to po francusku czerń, która wyróżnia tego Roomstera. Nadwozie zmieniło więc swój charakter za sprawą eleganckich, czarnych detali. Pokrywają one wkłady przednich reflektorów projektorowych oraz świateł przeciwmgielnych z funkcją Day Light, przedni grill, relingi dachowe oraz osłony lusterek zewnętrznych.

Ponadto, model odróżnia się czarnymi dodatkami na zderzakach: z przodu dodano spojler, a z tyłu element dekoracyjny w stylu dyfuzora. Czarne są również obręcze kół ze stopów lekkich: standardowo 16-calowe o wzorze Comet, opcjonalnie 17-calowe Trinity. O szczególności tego egzemplarza informuje logo, zamocowane na przednich nadkolach pod bocznymi kierunkowskazami.

Oprócz perłowej czerni Magic, nadwozie Roomstera Noire będzie można także łączyć w kontrastujące konfiguracje z lakierami: biel Candy, czerwień Corrida, srebrny Brilliant i beżowy Cappuccino.

Edycja ta bazuje na wersji wyposażenia Ambition i została wzbogacona o elementy wyposażenia pakietów Sound, Smart i Family.

Kabina została zaopatrzona w radio Swing z czterema głośnikami, duży ekran komputera pokładowego Maxi-Dot, klimatyzację automatyczną Climatronic oraz elektryczne szyby dla wszystkich czterech drzwi.

Ponadto, efektowny wygląd i dodatkową wygodę, zapewniają sportowe siedzenia (o atrakcyjnym wykończeniu ze środkową częścią w kontrastującej szarości lub czerwieni), wielofunkcyjna, obsługująca radio kierownica trójramienna z elementami skórzanej tapicerki, nakładki na pedały ze stali nierdzewnej oraz przednie listwy progowe z emblematami Noire.

Wersja ta dostępna jest z pełną gamą silników, która obejmuje jednostki 1.2, 1.4 16V, 1.2 TSI (także ze skrzynią DSG), 1.2 TDI oraz 1.6 TDI.

Aby kupić model, trzeba dopłacić 7900 zł do Roomstera w wersji wyposażenia Ambition. Obecnie Skoda Roomster dostępna jest z atrakcyjnym rabatem sięgającym do 9150zł.