Skoda Vision E jest modnym, atrakcyjnym SUV-em w stylu coupe, ale nie to jest w tym przypadku najważniejsze. Bardziej istotny jest fakt, że jest to pierwsza Skoda w historii napędzana wyłącznie energią elektryczną (wyposażona w dwa silniki elektryczne). Według zapewnień producenta, zasięg pojazdu na pełnych bateriach wynosi 500 km. Napęd przenoszony jest na 4 koła.

Skoda patrzy w przyszłość, więc studyjny Vision E jest nie tylko elektryczny, ale również w części autonomiczny. Samochód potrafi samodzielnie poruszać się w korkach, przejść na autopilota na drogach szybkiego ruchu, przeprowadzać manewry wyprzedzania, samodzielnie szukać wolnych miejsc do zaparkowania, a następnie parkować i wyjeżdżać z miejsca postojowego.

Elektryfikacja Skody rozpocznie się w 2019 roku od wprowadzenia modelu Superb z napędem hybrydowym typu plug-in. W 2020 roku przedstawiony zostanie pierwszy model marki z napędem w pełni elektrycznym. Do 2025 roku Skoda ma oferować pięć samochodów z napędem elektrycznym w różnych segmentach rynku, zapewne znajdzie się wśród nich auto wywodzące się z koncepcyjnego SUV-a Vision E.