21 kwietnia 2022 r. kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku zwrócili uwagę na białe Audi. Jego kierowca na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął nagle przyspieszać i zmieniać kierunek jazdy. Funkcjonariusze zaniepokojeni sytuacją wydali mu sygnały do zatrzymania, ale on zignorował te polecenia i rozpoczął ucieczkę. Kiedy próbował uniknąć kontroli, to uderzył podwoziem w próg zwalniający i z Audi zaczął wyciekać olej. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna zatrzymał pojazd i podjął jeszcze próbę ucieczki pieszej, ale została ona szybko udaremniona przez kryminalnych.

Policja zatrzymanie Foto: Policja
Policja zatrzymanie

Słupska policja skierowała w miejsce zatrzymania patrol ruchu drogowego wyposażony w mobilne urządzenie do badania zawartości środków odurzających w organizmie. Tester wskazał, że 36-latek prowadził po zażyciu amfetaminy. Poza problemem narkotykowym okazało się, że kierowca posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek Audi, którym jechał, nie posiadało ważnych badań technicznych i aktualnej polisy OC. Mundurowi mieli także zastrzeżenia do stanu technicznego pojazdu oraz jego obowiązkowego wyposażenia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Bolesna kara dla 36-latka

Za wykroczenia popełnione w trakcie ucieczki oraz te ujawnione po zatrzymaniu pojazdu kierowca został ukarany mandatami wysokości blisko 16 tys. zł. To jednak nie koniec kosztów dla zatrzymanego, bowiem Audi zostało odholowane na jego koszt na policyjny parking, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć na niego dodatkowe 6 tys. zł kary za brak polisy OC. Za popełnione wykroczenia słupszczaninowi grozi również odpowiedzialność karna. Kierowca może zostać skazany na karę do 2 lat więzienia za kierowanie pojazdem po zażyciu narkotyków oraz do 5 lat za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania i niezatrzymanie się do kontroli.