Turniej w Stuttgarcie to czwarte wygrane zawody Igi Świątek w sezonie, a po finałowym starciu z Aryną Sabalenką raszynianka przedłużyła swoją serię zwycięstw do 23. Ostatni mecz przegrała 16 lutego w Dubaju z Jeleną Ostapenko.

Za zwycięstwo w finałowym meczu w Stuttgarcie Polka otrzymała prawie 94 tys. euro premii oraz samochód - Porsche Taycan GTS Sport Turismo. Cena auta w podstawowym wyposażeniu to 578 tys. zł.

Auto Igi Światek - w niecałe 4 sekundy do "setki"

Cross Turismo to praktyczniejsza odmiana Taycana, której bagażnik ma pojemność 446 l. W wersji GTS auto dysponuje imponującą mocą 598 KM, która w trybie overboost pozwala na przyspieszanie do "setki" w 3,7 s oraz osiągnięcie maksymalnej prędkości 250 km/h.

Na jednym ładowaniu może pokonać dystans od 400 km do prawie 500 km w cyklu mieszanym. Standardowo GTS wyposażone są akumulatory Performance Plus o pojemności 93,4 kWh, które można ładować z mocą do 270 kW. W praktyce na takich szybkich ładowarkach uzupełnienie poziomu energii na kolejne 100 km trwa zaledwie 5 minut.

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju w Niemczech Polka powiedziała humorystycznie, że skoro od pół roku ma prawo jazdy, to chętnie wyjechałaby z tych zawodów samochodem. Już kilkadziesiąt minut po zwycięskiej piłce Świątek miała okazję przejechać się nowym autem.