We wtorek 29 marca na jednej z ulic w Szczecinie doszło do niebezpiecznego drogowego pojedynku. Siły w nim były nierówne – ciężka i wielka betoniarka kontra osobowa Dacia Duster. Kto go wygrał? Żaden z kierowców, wszak opublikowane w sieci nagranie z wideorejestratora trafiło w ręce szczecińskich policjantów, którzy skierowali do sądu wniosek o ukaranie obydwu "wojowników".

Betoniarka prawie zgniotła Dacię Duster

Uchwyconą na nagraniu sytuację zapoczątkował kierowca rumuńskiego SUV-a, zmieniając pas wprost pod jadącą środkiem "gruchę". "Szeryf" w betoniarce postanowił go za to rozliczyć, zajeżdżając mu drogę. W pewnym momencie doszło do takiej eskalacji, że użytkownik Dacii Duster musiał ratować się hamowaniem i ucieczką na pas zieleni.

Zobacz: Dostawczak wyskoczył na mostku, uderzył w barierę i otarł się o auto [wideo]

Wszystko to zostało uchwycone przez innego uczestnika ruchu, który miał w swoim pojeździe wideorejestrator. Skacząca po pasach ciężka betoniarka zajechała drogę również jemu – można się przestraszyć takiego widoku. "Ale beton chociaż dobrze się wymieszał" – próbuje żartować jeden z internautów komentujących nagranie.

Pojedynek rozstrzygnie sąd

Opublikowany na jednej z grup w mediach społecznościowych filmik z drogowym pojedynkiem dotarł też do szczecińskich policjantów. Ustalenie tożsamości osób zaangażowanych w konflikt nie było problemem – na oryginalnym klipie nie były zamazane numery rejestracyjne.

Sprawdź też: Chciał wyłudzić odszkodowanie. Uciekł, gdy zobaczył kamerę

Po przesłuchaniu obydwu kierowców funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu na 6 miesięcy prawa jazdy "szeryfa" z betoniarki i skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie obydwu uczestników sporu. To pokazuje, że dawanie lekcji – czy też "zasłużonej nauczki" – innym kierowcom to nie najlepszy pomysł na rozwiązanie sporu.