Kanał "Stop Cham" opublikował nagranie pokazujące dość częste zjawisko na polskich drogach. "Na drogę S8, którą jedzie autor nagrania, wjeżdża Peugeot, który zamiast wykorzystać pas rozbiegowy, zmusza autora nagranie do hamowania" czytamy w opisie nagrania.

Kierowca reaguje na to użyciem sygnału dźwiękowego, co nie spodobało się mężczyźnie kierującemu francuskim autem. Autora nagrania ukarał "tańcem" po pasach ruchu, tak, aby nikt nie mógł go wyprzedzić.

"Dużo osób nie rozumie jak używać tego pasa na drodze"

Nagranie rozpaliło internautów, którzy dość jednoznacznie je komentują. "Miejmy nadzieję, że kierowca otrzyma właściwe wynagrodzenie wraz z punktami", "Tylko ręcznie można takiemu wytłumaczyć. Jak za dawnych czasów", czy też "dużo osób nie rozumie jak używać tego pasa na drodze" to tylko kilka z ponad 200 dość jednoznacznych komentarzy.

Pas rozpędowy — wyjaśniamy do czego służy

Pas włączający, czyli rozbiegowy to rozwiązanie stare jak autostrady. Służy do osiągnięcia możliwie dużej prędkości, która pozwoli włączyć się do ruchu z odpowiednią dynamiką. Są one na tyle długie, że pozwalają przy zdecydowanej jeździe do rozpędzenia się do 140 km na godz., czyli maksymalnej dopuszczalnej prędkości.