Potrącenie miało miejsce w niedzielę 5 lutego 2023 r. w Tarnowie ul. Kołłątaja 5, ok. 4.15 rano. Policja otrzymała o nim zgłoszenie z numeru alarmowego 112. Na miejsce został skierowany także zespół ratunkowy tarnowskiego pogotowia.

Na miejscu okazało się, że potrącony 70-latek ma złamany kręgosłup. Ratownicy przetransportowali go do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 Foto: Policja

Policja szuka drugiego uczestnika zdarzenia. Wg zebranych dowodów oraz zeznań świadków, był to kierowca niewielkiego samochodu osobowego, najprawdopodobniej Skody Fabii lub Scala. Za nieudzielenie pomocy potrąconemu mężczyźnie kierowy grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Tarnowscy policjanci zwrócili się z apelem do osób, które mają informacje o tej sprawie. Proszeni są o kontakt telefoniczny z prowadzącym to postępowanie tel. 47 831 13 80 codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00 lub dyżurnym KMP w Tarnowie 47 831 29 00 przez całą dobę, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: rzecznik@tarnow.policja.gov.pl.

Ładowanie formularza...