Filmik użytkownika @nojumper stał się absolutnym hitem w sieci. Na TikToku widziało go już 9,3 mln internautów, filmik zdobył ponad 700 tys. polubień i zebrał ok. 600 komentarzy.

Czytaj także: "Magiczne rondo" koszmarem kierowców?

"Tesla widzi martwych ludzi"

Nagranie przedstawia kokpit Tesli wjeżdżającej nocą na pusty cmentarz. Czujniki w aucie mimo wszystko pokazywały pieszych. Kierowca i bohater filmiku krzyczy: "Mówiłem wam, Tesla widzi martwych ludzi". Ktoś odpowiada: "Teraz ci wierzę".

Wiele osób filmik przeraża, bo wierzą, że rzeczywiście Tesla jest w stanie zobaczyć duchy, od których ich zdaniem roi się na cmentarzu.

Czytaj także: Kary z powietrza: ITD i policja używają dronów do kontroli TIR-ów

Awaria czujników?

Inni użytkownicy TikToka sugerują w komentarzach, że rzekomi piesi, to po prostu nagrobki, których samochód nie rozpoznaje. I jest to możliwe, bo nagranie pochodzi jedynie z cmentarza i możliwe, ze poza nim wszystko było w porządku.

Czytaj także: Adam Kornacki wyjaśnia sprawę z urwanymi drzwiami Maserati. Ile kosztowała naprawa?

Tesle to niestety samochody, w których pojawia się wiele błędów, które wielokrotnie były przyczynami wypadków. Dochodziło też do awarii czujników. Samochody nie rozpoznawały m.in. jako przeszkody pojazdów ratowniczych zajmujących prawy pas autostrady, potrafiły też w niekontrolowany sposób przyspieszać.