Najmocniej zmienił się przód samochodu. Corolla FL stała się bardziej elegancka. Wąski gril,l przechodzący płynnie w linię reflektorów LED, oraz masywny dolny grill i przeprojektowany zderzak nawiązują do najnowszej linii stylistycznej Toyoty, znanej z nowego Aurisa czy RAV4.

Z tyłu pojazdu zmienił się kształt lamp (w technologii LED) oraz projekt chromowanych wykończeń. Ponadto, tradycyjnie w ofercie pojawiły się nowe wzory 16- i 17-calowych felg aluminiowych. Nowościami są również trzy metalizowane lakiery nadwozia: Platinium Bronze, Tokyo Red i Earth Bronze.

Żadnych zmian nie przeprowadzono we wnętrzu Corolli, ani w gamie silnikowej. Do wyboru są trzy silniki: benzynowe 1.3/99 KM i 1.6/132 KM oraz turbodiesel 1.4 o mocy 90 KM.

W zamian sedan segmentu C będzie mógł zostać wyposażony w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, składający się z czterech układów: wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), rozpoznawania znaków drogowych (RSA) oraz automatycznych świateł drogowych (AHB).

W Polsce sprzedaż odświeżonej Corolli rozpocznie się w lipcu br.