Toyota Land Cruiser to model znany niemal wszystkim. Auto przez dekady zostało sprawdzone w każdym zakątku świata, nawet tam, gdzie inne samochody nie dojeżdżają. Dlatego wiele z aut, których czasy świetności już minęły, dalej dowożą swoich pasażerów tam, gdzie poniesie ich wzrok. Niestety, każde auto wymaga napraw, które wraz z wiekiem zaczęły być problemem za sprawą coraz trudniejszej dostępności części.

Na szczęście z okazji 70-lecia modelu Toyota Gazoo Racing poinformowała, że wznowi produkcję podzespołów do kultowego Land Cruisera serii 40. Toyota zaoferuje części, na które jest największe zapotrzebowanie. Aby sprostać potrzebom klientów, firma zebrała opinie wśród dealerów Land Cruisera oraz fanklubów z całego świata, dzięki temu na początku 2022 r. każdy będzie mógł kupić nowe części zamienne do układu hamulcowego, jezdnego i kierowniczego. GR Heritage Parts Project zapewni dostępność do podzespołów takich jak silnik, układ przeniesienia napędu czy wydech.

Dodatkowo Toyota cały czas zbiera informacje na temat części, których produkcja powinna zostać wznowiona. Zgłoszenia swojego zapotrzebowania można dokonać na specjalnej stronie internetowej. Jak zapewnia producent, każda informacja będzie wykorzystana podczas planowania produkcji kolejnych części zamiennych.

GR Heritage Parts Project to specjalna akcja stworzona przez Toyota Gazoo Racing, która ma na celu przywrócenie świetności kultowym modelom marki sprzed lat. Dzięki tej inicjatywie właściciele Supry A70 i A80, a także modelu 2000GT, mogą cieszyć się swobodnym dostępem do części zamiennych. Land Cruiser J40, to kolejny model w tym elitarnym gronie, a zarazem pierwsza terenówka. Firma zapowiada, że J40 nie będzie jedyny i zapowiada produkcję części także do innych generacji tego modelu.