• Trwająca majówka to czas, w którym wielu motocyklistów rozpoczęło sezon. W czasie weekendu majowego w połowie wypadków na podkarpackich drogach udział brali motocykliści — podaje tamtejsza policja
  • Ogółem na polskich drogach doszło w weekend do 127 wypadków, w których zginęło 10 osób, a ranne zostały 144
  • Tylko w sobotę i niedzielę policjanci zatrzymali na polskich drogach 708 nietrzeźwych kierowców
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Majówka co roku jest dobrą okazją dla motocyklistów, by po raz pierwszy wyjechać swoimi jednośladami z garażu. Z danych podkarpackiej policji wynika, że w ciągu trwającego weekendu majowego odnotowano 14 wypadków, z których połowa to zdarzenia z udziałem właśnie motocyklistów.

Groźne zderzenie dwóch motocyklistów

Do niebezpiecznego wypadku z udziałem dwóch motocyklistów doszło w niedzielę, 1 maja, we wsi Izdebki (pow. brzozowski). 21-latek jadący motocyklem marki Suzuki, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z drugim motocyklistą, który podróżował swoim Kawasaki w przeciwnym kierunku.

Obaj kierowcy przeżyli, jednak na skutek odniesionych obrażeń zostali przetransportowani do szpitala.

Zderzenie dwóch motocyklistów w Izdebkach Foto: podkarpacka.policja.gov.pl
Zderzenie dwóch motocyklistów w Izdebkach

Nieustąpienie pierwszeństwa mogło skończyć się tragicznie

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach. Do takiego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklu i samochodu osobowego doszło 1 maja we wsi Wilcza Wola (pow. kolbuszowski). 44-latek kierujący motocyklem marki Honda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i zderzył się z pojazdem marki Audi.

W wyniku wypadku kierowca jednośladu i jego pasażerka musieli zostać przetransportowani do szpitala. 31-latek prowadzący samochód oraz osoby z nim podróżujące nie odnieśli żadnych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Wypadek na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez motocyklistę w Wilczej Woli Foto: podkarpacka.policja.gov.pl
Wypadek na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez motocyklistę w Wilczej Woli

Zobacz także: Czeski milioner w Bugatti Chiron jechał ponad 400 km/h po niemieckiej autostradzie. Nie będzie konsekwencji

Tragiczny wypadek w Przedmieściu Czudeckim

Do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty doszło na drodze nr 988, we wsi Przedmieście Czudeckie (pow. strzyżowski). 51-letni mężczyzna kierujący motocyklem marki Harley Davidson, prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości, uderzył w tył samochodu Ford, a następnie w Skodę i Fiata.

W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista z powiatu rzeszowskiego zmarł na miejscu zdarzenia.

Zobacz także: Z wiaduktu na przejeżdżające auta leciały różne przedmioty. Zrzucał je ten sam mężczyzna

Apel policji

Aktualne dane statystyczne policji wskazują, że w ciągu dwóch pierwszych dni weekendu majowego na polskich drogach doszło do 127 wypadków, w których ranne zostały 144 osoby. Tylko w sobotę (30 kwietnia) i niedzielę (1 maja) policja zatrzymała 708 nietrzeźwych kierowców. Do końca majówki na drogach oczywiście można spodziewać się większej liczby patroli policyjnych.

Funkcjonariusze policji apelują o stosowanie się do limitów prędkości, dostosowywanie jej do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zobacz także: Pijany motocyklista potrącił pieszego. Ten też był nietrzeźwy