Na prawdziwym egzaminie maksymalna liczba punktów, jakie można uzyskać za odpowiedzi na 32 pytania, to 74. Minimalna liczba punktów, która zalicza egzamin, to 68. Pytania są punktowane od 1 do 3. Stąd prosty wniosek, że wystarczy popełnić trzy błędy (na 32 pytania), by oblać. Nasz quiz to połowa prawdziwego testu.

Większość pytań jest tak łatwa, że aż... trudna. Nie wszystkie wprost dotyczą przepisów drogowych, w niektórych wypadkach trzeba posłużyć się intuicją, w innych trzeba mieć w głowie podstawy (dość już nienowej) techniki motoryzacyjnej – ta wiedza dla wielu kierowców nie stanowi przedmiotu zainteresowania. Trzeba być uważnym, zwracać uwagę na fotografie. To wszystko sprawia, że przy niewielkiej liczbie dopuszczalnych błędów teoretyczny egzamin na prawo jazdy wcale nie jest łatwy.

Na ocenę "celującą" zasłużysz, jeśli zdobędziesz komplet punktów – 16/16. Ocenę "bardzo dobrą" rezerwujemy dla tych, którzy popełnią jeden błąd. W każdym innym wypadku warto uznać, że do prawdziwego egzaminy powinniśmy jeszcze się trochę przygotować.