Volvo musi zmierzyć się z poważną usterką układu wspomagającego kierowcę. W sytuacji awaryjnej układ automatycznego hamowania AEB może nie zadziałać, by uchronić podróżujących przed kolizją. Wszystko z powodu problemu z programem kontrolującym czujnik znajdujący się w przedniej szybie.

Usterkę wykryto w teście układów bezpieczeństwa, który przeprowadziła duńska organizacja FDM. Podczas prób okazało się, że Volvo XC60 nie hamowało podczas jazdy w kierunku specjalnej makiety imitującej pojazd. Według informacji brytyjskiego magazyny Autocar, testowany egzemplarz XC60 trafił do Szwecji, gdzie w siedzibie Volvo został poddany diagnostyce. Po badaniach stwierdzono, że problem dotyczy nie tylko modelu XC60, ale także innych (XC40, XC90 oraz S90 i V90), które wyprodukowano od 21 stycznia 2019 roku.

Stanisław Dojs z polskiego oddziału Volvo wyjaśnia: „Nie mamy żadnych potwierdzonych wypadków czy ofiar spowodowanych tą wadą, ale Volvo Cars reaguje i dokona stosownych napraw”. Pozostaje zatem oczekiwać na kontakt z serwisem jak, tylko rozpocznie się akcja przywoławcza.