• Mercedes Sprinter został zbudowany na podstawie specjalnego zamówienia, auto pochodzi z polskiej sieci sprzedaży
  • Samochód zyskał specjalistyczną zabudowę z kabiną sypialną, przebieralnią oraz dodatkowym bagażnikiem
  • Oferowany egzemplarz po raz pierwszy zarejestrowano w połowie 2013 r. - od tej pory pokonał 196 tys. km
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Prawie 200 tys. zł za rocznik 2012 - na tyle wyceniono dość unikalną wersję Mercedesa Sprintera 519 CDI (diesel 3.0 l o mocy 190 KM, DMC 4,6 t). Egzemplarz wystawiony na sprzedaż zbudowano bowiem na indywidualne zamówienie, by służył podczas podróży w ramach tras koncertowych. Przez lata korzystał z niego Krzysztof Krawczyk.

Mercedes Sprinter: barek, lustro, regulowane łóżko

Piosenkarz podróżował w bardzo komfortowych warunkach. W Mercedesie zadbano bowiem o indywidualną zabudowę i nie żałowano na różne dodatki (choćby charakterystyczna dekoracja nad łóżkiem i zasłonki na oknach) i akcesoriach. W przestronnej kabinie wygospodarowano miejsce na obrotowe skórzane fotele (auto zarejestrowano jako sześcioosobowe) oraz łóżko z podnoszonym oparciem. Przestrzeni starczyło także na zabudowę barku, lustro oraz liczne schowki i przebieralnię.

Nie oszczędzano także na sprzęcie multimedialnym i nagłośnieniu z osobnym wzmacniaczem. W samochodzie zainstalowano kilka siedmiocalowych monitorów połączonych ze stacją multimedialną z odtwarzaczem płyt DVD w konsoli. Jeden z ekranów przeznaczono dla pasażera z przodu, by nie nudził się w czasie podróży (wbudowany tuż nad schowkiem w desce rozdzielczej). Dla osób z tyłu przewidziano zaś spory 32-calowy telewizor.

Na liście wyposażenia Mercedesa Sprintera nie zabrakło także automatycznej klimatyzacji (z dodatkowymi kanałami wentylacyjnymi dla części sypialnej) oraz ogrzewania postojowego. Wspomniano także o tempomacie, nawigacji GPS, komputerze pokładowym i szybach sterowanych elektrycznie.

Sprzedawca zapewnia, że samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym i pochodzi z polskiej sieci sprzedaży.