Wysoki mandat grozi nie tylko wtedy, gdy pospieszymy się z wjazdem na przejazd kolejowy, zanim wyłączy się sygnalizacja. Jeszcze wyższa kara grozi wtedy, gdy wjedziemy na przejazd mimo braku możliwości zjazdu z torów kolejowych. 51-letni kierowca Skody odpowie przed sądem za nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu grzywna w wysokości 30 tys. zł.

Śląska policja opublikowała nagranie ze strzeżonego przejazdu kolejowego w Wodzisławiu Śląskim. Pod koniec maja zarejestrowano film z wykroczeniem kierowcy Skody. Mężczyzna utknął wówczas na przejeździe kolejowym. Szczęśliwie uniknął zderzenia z pociągiem pasażerskim tylko dzięki temu, że wjechał pod opuszczony szlaban.

Policja przypomina, że każdy, kto narusza zakaz wjazdu na przejazd kolejowy, musi liczyć się z wysoką grzywną, aresztem czy ograniczeniem wolności. Naruszeniem zakazu może być nie tylko próba ominięcia opuszczonych zapór czy półzapór, ale także wjazd na przejazd kolejowy w chwili, gdy szlaban nie został w pełni podniesiony, a sygnał czerwony jest wciąż wyświetlany na sygnalizatorze. Karane jest także wjeżdżanie na przejazd w sytuacji, gdy nie ma możliwości kontynuowania jazdy po drugiej stronie.