Volkswagen Passat CC - nowa nazwa

Samochód otrzymał nowy przód i tył, upodobniając się do najnowszego Passata B7, ale zachowując własny styl. Co ciekawe, odrębność ma podkreślać sama nazwa modelu, z której wykasowano słowo "Passat". Nowe CC będzie posiadać bogatsze wyposażenie standardowe. W serii znajdą się biksenonowe reflektory i statyczne, doświetlające zakręty, a także tylne światła w technologii LED. Kabina również została delikatnie zmodernizowana.

Oferta powiększy się o nowe, opcjonalne systemy bezpieczeństwa: Side Assist Plus (asystent zmiany pasa ruchu), Lane Assist (asystent toru jazdy), Dynamic Light Assist (automatyczne światła drogowe) i system rozpoznający znaki drogowe, a także komfortowy fotel z funkcją masażu.

W Europie do napędu Volkswagena CC przewidziano dwie jednostki wysokoprężne 2.0 TDI o mocy 140 i 170 KM oraz trzy silniki benzynowe: 1.8 TSI/160 KM, 2.0 TSI/210 KM i najmocniejszy, 300-konny motor 3.6 V6. Doi wyboru oczywiście ręczna skrzynia biegów lub dwusprzęgłowa przekładnia DSG.

Światowa premiera nowego Volkswagena CC nastąpi podczas Los Angeles Auto Show, który rozpoczyna się 18 listopada. Samochód pojawi się najpierw w niemieckich salonach w lutym 2012 roku. Potem będzie stopniowo wprowadzany na kolejne rynki.