• Od stycznia nowym studiem ekipy Onet Rano jest hybryda plug-in, czyli topowy model Volvo XC90
  • Hybrydy plug-in to auta, które mogą zmienić postrzeganie samochodów elektrycznych w naszym kraju
  • Onet Rano można oglądać codziennie od godz. 7:55 na wielu platformach: na stronie głównej Onetu, YouTube oraz Facebooku i Twitterze

Poranny program na żywo Onetu od trzech lat dostarcza widzom codziennej porcji rozrywki i informacji. Znakomite wyniki w kluczowych wskaźnikach oraz dynamicznie rosnąca zaangażowana społeczność w social mediach potwierdzają, że Onet Rano jest jednym z najchętniej wybieranych programów porannych.

Onet Rano to unikalny format wideo, w którym wyjątkowi prowadzący: Jarosław Kuźniar, Bartosz Węglarczyk, Tomasz Sekielski, Iwona Kutyna, Odeta Moro, Piotr Kędzierski oraz ich goście w przyjaznej atmosferze i lekkiej formie, której sprzyja mobilne studio samochodowe, informują o nadchodzących wydarzeniach oraz omawiają aktualne tematy i sprawy społeczne.

Od stycznia 2020 roku program będzie nadawany z nowego mobilnego studia, za które posłuży wnętrze Volvo XC90 T8. Ten duży SUV to hybryda typu plug-in, co oznacza, że dystans do 40 km może pokonywać, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. Bezemisyjny tryb jazdy sprawdzi się szczególnie podczas tych odcinków programu, które będą nagrywane w centrum Warszawy.

Topowa wersja Volvo XC90 T8 to auto nie tylko dynamiczne, ale również oszczędne. Jednak aby oszczędności były widoczne w naszej kieszeni, konieczne jest korzystanie ze wszystkich zalet hybrydy typu plug-in. Czyli jak? Odpowiedź może być tylko jedna – zawsze musimy pamiętać o tym, aby podczas postoju podłączyć auto do ładowania – dzięki temu pierwsze 40 km codziennej trasy można pokonać w trybie zeroemisyjnym – obecnie, kiedy wszyscy zdają sobie sprawę z tego jakim powietrzem oddychamy to bardzo ważne.

Dlaczego wybór padł na hybrydę typu plug-in? Tu też odpowiedź może być tylko jedna. W naszym kraju infrastruktura stacji ładowania samochodów elektrycznych jest skromna, ale z miesiąca na miesiąc na mapie pojawiają się kolejne punkty, w których można naładować samochód elektryczny. Jednak każdy zadaje sobie sprawę ile czasu trzeba poświęcić, by taki samochód z bateriami zapewniającymi zasięg kilkuset kilometrów naładować do pełna. I tu rozwiązaniem zdają się być hybrydy plug-in, czyli auta, które w ruchu miejskim, tam gdzie smog jest największy, mogą przejechać w trybie elektrycznym 40, 50 czy 60 km, natomiast podczas jazdy w trasie podróżuje się nimi tak jak zwykłymi samochodami z klasycznym układem napędowym.

- 2019 to rekordowy rok dla tego formatu. Rosnące wyniki oglądalności pokazują, że nasza strategia przynosi nie tylko efekty biznesowe, ale przede wszystkim przyciąga coraz więcej widzów. W 2020 wrzucamy ‘wyższy bieg’, przenosząc Onet Rano do nowego, bezemisyjnego samochodu. Nasz poranny program od początku roku będzie nadawany z nowego, supernowoczesnego studia przy Domaniewskiej 49 - mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.

- Z Onetem zrealizowaliśmy już kilka wizerunkowych projektów, w tym Onet on Tour. Onet Rano to kolejny krok naszej współpracy. Uznaliśmy, że w środowisku miejskim, gdzie kręconych jest większość odcinków, świetnie sprawdzą się nasze hybrydy typu plug-in, które mogą pokonać kilkadziesiąt kilometrów w trybie bezemisyjnym, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. Jazda na prądzie ma jeszcze jedną zaletę, która sprawdzi się na planie. W kabinie Volvo XC90 T8 panuje błoga cisza. Wierzymy w to, że współpraca z Onet Rano pomoże nam przekonać wiele osób do tego, że hybrydy typu plug-in są nie tylko ekologiczne, ale także bardzo komfortowe – mówi Mariusz Nycz, dyrektor marketingu Volvo Car Poland.

Onet Rano można oglądać codziennie od godz. 7:55 na wielu platformach: na stronie głównej Onetu, YouTube oraz Facebooku i Twitterze, gdzie gromadzi zaangażowaną społeczność użytkowników. Profil Onet Rano na YouTube w minionym roku osiągnął wynik 126 tys. subskrybentów, zdobywając Srebrny Przycisk Play przy 100 tys. subskrypcji.

W 2019 wyemitowano ponad 200 odcinków Onet Rano, w których obecnych było ponad 500 gości.