Pierwszy raz policjanci zareagowali w przypadku kierowcy Forda, którego zatrzymano na terenie Kalisza. Podejrzenia, że za jego kierownicą może siedzieć nietrzeźwy, okazały się słuszne. Przebadany 29-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Niedługo potem podejrzenia policjantów wzbudził bus, wyjeżdżający z jednej z posesji. Manewry kierowcy wskazywały, że może być on nietrzeźwy. 50-latek kierujący pojazdem miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Nie dość, że w zaledwie 10 minut policjantom udało się skutecznie wyeliminować z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców, to jeszcze okazało się, że zatrzymany kierowca busa jest ojcem pijanego 29-latka, którego skontrolowano chwilę wcześniej. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Przy okazji tej sprawy policja po raz kolejny przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów lub pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż trzy lata, orzeka także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej pięć tys. zł. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. zł.