Pracownicy warszawskiego przedsiębiorstwa wyremontowali specjalistyczny pojazd do naprawy sieci trakcyjnej Star 1142. Prace trwały pięć tygodni. Wcześniej od 1997 r. samochód był używany do naprawiania sieci tramwajowej w Warszawie. Teraz przeszedł naprawę blacharki, układu napędowego i układu hamulcowego. Tramwajarze naprawili też rozkładany teleskopowo pomost, z którego można naprawiać sieć trakcyjną. Star został polakierowany na jaskrawożółty kolor, który kojarzy się z barwami Ukrainy.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Specjalistyczny wóz pojechał z Warszawy do Iwano-Frankiwska

Pojazd jest dodatkowo wyposażony w pojemniki narzędziowe znajdujące się po obu jego stronach. W razie potrzeby może jeździć również po szynach, ale nowi właściciele nie będą raczej potrzebowali tej funkcji, ponieważ mają wykorzystywać wóz do naprawy sieci trolejbusowej, a więc pojazdów jeżdżących po drogach.

Zobacz także: Ukraińcy używają motocykli do walki z czołgami. Wyglądają jak z II wojny światowej

Jak czytamy w informacji Tramwajów Warszawskich, miasto Iwano-Frankiwsk dotychczas dysponowało pojazdami pamiętającymi czasy ZSRR. Teraz planuje odświeżyć sieć trolejbusów i kupić kolejne elementy taboru. Obecnie jest tam ok. 60 km tras dla tego środka transportu, w budowie są kolejne. Sama sieć trakcyjna wymaga naprawy, w czym powinien pomóc warszawski Star 1142. Samochód został już przekazany nowym właścicielom na granicy w Medyce.