Rekordowe opady deszczu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich doprowadziły do powodzi. Jednak głęboka woda nie powstrzymała kierowcy Pagani Utopii przed zabraniem rzadkiego hipersamochodu na przejażdżkę po zalanych ulicach Dubaju.

Pagani Utopia w starciu z powodzią

Pojazd wart ponad 2 miliony dolarów zazwyczaj spędza większą część samochodowego życia zamknięty w garażu. Jednak nie w tym przypadku. Nie dość, że właściciel tego superauta wybrał się na przejażdżkę, to w dodatku zaryzykował przejazd przez głęboką wodę.

Na filmie widać, że kierowca waha się początkowo przed pokonaniem wodnej przeszkody. Ostatecznie kontynuuje jazdę. W przypadku takiego samochodu, jak Pagani Utopia to dość ryzykowne.

Pagani Utopia w wodzie – czy to rozsądna decyzja?

Wiele rzeczy mogło pójść nie tak, a to mogło skutkować kosztownymi uszkodzeniami. Nawet najdrobniejsza naprawa samochodu na zamówienie, takiego jak Pagani Utopia wiąże się z ogromnym rachunkiem. Poza tym żal zniszczyć takie auto.

Być może kierowca Pagani Utopii nabrał odwagi, gdy zobaczył jadący przed nim biały samochód. Tyle tylko, że to Nissan Patrol, który dzięki dużemu prześwitowi nie miał problemów z jazdą przez wodę.

Nie można tego powiedzieć o Pagani Utopii, które ma niemal zerowy prześwit. W takiej sytuacji nawet najmniejsza niedoskonałość drogi może spowodować kłopoty. Osoba siedząca za kierownicą musiała być bardzo zdesperowana, żeby pokonywać taką przeszkodę.

Pagani Utopia to rzadki widok, nawet w tak bogatym kraju, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie. Powstanie tylko 99 takich samochodów, wszystkie z podwójnie turbodoładowanym 6,0-litrowym silnikiem AMG V-12 o mocy 852 KM.