W Pszczynie 13 kwietnia 2022 r. kierujący Porsche najpierw przejechał ze znaczną prędkością przez ruchliwe skrzyżowanie. Zignorował także pionowe i poziome znaki, które wyznaczały kierunek ruchu na poszczególnych pasach ruchu. Następnie prawie zderzył się z innym samochodem, kiedy zignorował obowiązujący kierunek ruchu. Ten tym razem wyznaczał sygnalizator świetlny.

Wszystko to za pomocą wideorejestratora nagrał inny kierowca, którego nagranie trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, gdzie złożył on także zawiadomienie o wykroczeniu.

Policjanci przesłuchali właściciela Porsche uchwyconego na nagraniu, jednak odmówił on wskazania, kto w momencie popełniania wyżej opisanych wykroczeń siedział za kierownicą samochodu. W związku z tym został on ukarany przez funkcjonariuszy z Czechowic-Dziedzic, gdzie przekazano sprawę (właściciel Porsche to mieszkaniec powiatu bielskiego). Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 8 tys. zł — to najwyższa grzywna przewidzia w takiej sytuacji przez kodeks.