Widać, że sprawca lubuje się w posiadaniu luksusowych, sportowych i przede wszystkim bardzo drogich samochodów, ale niekoniecznie zamierza za nie płacić lub zapomina je zwracać. Mężczyzna unikał kontaktu, więc właściciel (leasingodawca) zawiadomił policję. Wiemy, że oprócz wspomnianego Porsche 911 Turbo S w jego posiadaniu była sportowa limuzyna Mercedesa o wartości ponad 848 tys. zł. Do tego jeszcze dwa również drogie samochody i łączna wartość przywłaszczonego mienia wyniosła 2 mln 298 tys. zł.

Do tej pory funkcjonariuszom zwalczającym przestępczość gospodarczą oraz korupcję z komendy na warszawskiej Ochocie udało się odzyskać trzy z nich o wartości ponad 1 mln 802 tys. zł. Jak poinformowała policja, pierwszy z poszukiwanych pojazdów odnaleziono w miesiącu zgłoszenia, czyli w maju 2020 r., w dzielnicy Wilanów. Drugi zabezpieczono w lipcu zeszłego roku w podwarszawskim Józefowie, w wspomniane Porsche ujawniono we Włochach w połowie stycznia 2021 r.

Odzyskane samochody zostały zwrócone właścicielowi, a mężczyzna w wieku 62 lat usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.