Mężczyzna jechał Volkswagenem Passatem przez Iskrę (woj. kujawsko-pomorskie) pod koniec marca br. Został zauważony przez mundurowych, którzy zatrzymali 57-latka do kontroli. Wtedy zaczęły się jego problemy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Został poddany badaniu na obecność alkoholu. Okazało się, że ma w organizmie dwa promile — podaje mogilno.policja.gov.pl. Według kodeksu karnego, gdy zawartość alkoholu we krwi przekroczy 0,5 promila, lub w wydychanym powietrzu przekroczy 0,25 mg, mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości. Grozi za to kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności. 57-latka czeka więc teraz proces sądowy.

"Jazda mogła zakończyć się tragicznie"

Mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego przemyślał swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Wyrzuty sumienia popchnęły go do napisania listu z podziękowaniami dla policjantów, który 57-latek zaadresował do komendanta mł. insp. Przemysława Tulibackiego.

Przeczytaj także: Przyczepa wystrzeliła jak z procy. Wszystko się nagrało [WIDEO]

"Zwracam się z podziękowaniem dla patrolu, który uniemożliwił mi dalszą jazdę samochodem dnia 27 marca. (...) Moja dalsza jazda mogła zakończyć się tragicznie dla użytkowników drogi. Patrol policji zachował się wzorowo i po ludzku, za co chciałbym jeszcze raz podziękować" — brzmi treść pisma, które dostarczone zostało 10 maja.

List opublikowany został przez KPP Mogilno Foto: mogilno.policja.gov.pl
List opublikowany został przez KPP Mogilno

Policjanci pomogli zatrzymać pijanego kierowcę

Policjanci dość rzadko otrzymują takie podziękowania. Jednak 11 lutego ub.r. podobny list, zaadresowany do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, napisał mężczyzna będący świadkiem kolizji na terenie woj. dolnośląskiego. Sprawca, po uszkodzeniu pojazdu, zerwał się do ucieczki — wtedy mundurowi ruszyli w pościg. Gdy w końcu go zatrzymano, został przebadany pod kątem trzeźwości. Szybko wyszło na jaw, że był nietrzeźwy. "Dziękuję za wsparcie, poświęcony czas i okazaną empatię" — czytamy na dolnoslaska.policja.gov.pl.

Źródła: mogilno.policja.gov.pl, dolnoslaska.policja.gov.pl