W październiku ub.r. drogowcy oddali do użytku odcinek drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka Północ — Śniadowo. Ale to nie oznaczało końca wszystkich prac. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wyjaśnia, że w ramach kontraktu miała zostać przebudowana część drogi ekspresowej S8 oraz wiadukt nad linią kolejową.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Ostrów Mazowiecka Północ — ułatwienia dla kierowców na drodze S8

Konieczność przeprowadzenia ww. prac przełożyła się na utrudnienia dla kierowców. Ruch na drodze S8 odbywał się po jednej jezdni w obu kierunkach i kierujący musieli stosować się do ostrzejszego limitu prędkości. Postęp prac sprawił jednak, że już od kwietnia br. ruch został rozłożony na obie jezdnie, chociaż wciąż obywał się po jednym pasie.

Teraz GDDKiA poinformowała, że kierowcy mogą korzystać z obu pasów na każdej z jezdni. Ponieważ jednak trwają jeszcze prace wykończeniowe, obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Drogowcy precyzują, że trwa jeszcze budowa siedziby Obwodu Utrzymania Drogowego obok węzła Ostrów Mazowiecka Północ i prowadzone są prace przy tzw. jezdniach dodatkowych (roboty brukarskie, bariery, wygrodzenia). Zakończenie wszystkich prac planowane jest na sierpień br.