Maserati wprowadza nowy program gwarancyjny Extra10. Usługa obejmuje silnik, skrzynię biegów oraz układ przeniesienia napędu i będzie ważna aż do ukończenia przez samochód 10 lat. Ta propozycja będzie oferowana jako dodatek do istniejącego programu przedłużenia gwarancji do czterech lub pięciu lat (znanej jako "Gwarancja rozszerzona").

Program będzie dostępny w USA, Kanadzie oraz w Ameryce Łacińskiej. Skorzystać z niego mogą wszyscy klienci, którzy posiadają dowolne Maserati nie starsze niż 9,5 roku. Nieistotny jest także przebieg auta. Co ciekawe, w komunikacie prasowym jest napisane, że Extra10 to oferta dla posiadaczy Maserati z całego świata ("worldwide") i obok tego stwierdzenia jest postawiona "gwiazdka". Rozkodowując odnośnik, dowiadujemy się, że chodzi tylko o amerykańskich klientów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Firma sugeruje, że dzięki Maserati Personal Service Lab jest w stanie zaspokoić każdą potrzebę, jaką tylko może mieć klient i zapewnia, że za wprowadzeniem nowej oferty kryje się chęć zapewnienia spokoju ducha użytkownikom samochodów z Trójzębem na masce. Producent prosi klientów o kontakt z dowolnym dealerem, aby sprawdzić, czy ich samochód jest objęty programem. Szkoda jedynie, że w tym przypadku benefity nie dotyczą klientów z Europy, Azji oraz wielu innych regionów.

Poniżej można zobaczyć przykładową galerię Maserati, które objęte są nowym programem gwarancyjnym: