• Opel Combo-e Life napędzany jest elektrycznym silnikiem, który generuje 136 KM oraz 260 Nm
  • Samochód rozpędza się do 100 km/h po 11,2 s, a ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 130 km/h
  • Na pokładzie pojazdu znalazły się akumulatory o pojemności 50 kWh i po naładowaniu ich do pełna maksymalnie można przejechać 280 km
  • Opel Combo-e Life ma się pojawić u polskich dilerów jesienią 2021 r.

Opel Combo-e Life według producenta jest samochodem przeznaczonym dla młodych rodzin mieszkających w podmiejskich okolicach, a które są pozytywnie nastawione do ekologii. To jednocześnie osoby, które aktywnie spędzają wolny czas i potrzebują auta m.in. do codziennego dowożenia dzieci do szkoły. Przekonajmy się zatem jakie zalety sprawiają, że pojazd sprawdza się podczas takiego użytkowania.

Opel Combo-e Life to w pełni elektryczny kombivan, który będzie oferowany z dwoma długościami nadwozia – standardową (4,4 m) oraz XL (4,75 m). Standardowo samochód ma przesuwne drzwi z prawej strony oraz pięcioosobowe wnętrze, ale w ofercie nie zabraknie również odmiany z dwojgiem drzwi, jak i z siedmioma miejscami. W drugim rzędzie siedzeń można mieć kanapę składaną w stosunku 60/40 (standard) lub trzy pojedyncze, składane fotele.

Zaletą pojazdu jest również duża część ładunkowa. W standardowej wersji i z 5-osobowym przedziałem pasażerskim ma ona pojemność 597 l, a w dłuższym wariancie 850 l. Po złożeniu tylnych siedzeń do dyspozycji mamy przestrzeń niczym w dostawczaku, bowiem w krótszej wersji ma ona pojemność 2126 l, a w modelu XL – 2693 l. Jakby tego było mało, to fotel pasażera z przodu może być opcjonalnie składany, a wówczas tworzy jednolitą płaszczyznę z tylnymi siedzeniami i umożliwia transport długich przedmiotów, np. deski surfingowej.

Opel Combo-e Life napędzany jest elektrycznym silnikiem generującym 136 KM oraz 260 Nm. Dzięki niemu pojazd rozpędza się do setki po 11,2 s, a ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 130 km/h.

Opel Combo-e Life – zasięg do 280 km

Na pokładzie pojazdu znalazły się akumulatory o pojemności 50 kWh, w których prąd można uzupełniać na trzy sposoby. W zależności od rynku i infrastruktury standardowo mogą być instalowane dwie ładowarki – trójfazową, pokładową o mocy 11 kW lub jednofazową o mocy 7,4 kW.

Ponadto energię można uzupełniać za pomocą publicznej stacji o mocy 100 kW, a wówczas bateria jest napełniona w 80 proc. po około 30 min. Według producenta akumulatory naładowane w 100 proc. wystarczą na pokonanie maksymalnie 280 km (wg WLTP).

Projektanci pojazdu nie zapomnieli o komforcie oraz bezpieczeństwie jazdy. Opel Combo-e Life ma na pokładzie m.in. awaryjne hamowanie, asystenta pasa ruchu, układ wykrywający zmęczenie kierowcy, skaner znaków drogowych, kontrolę zjazdu ze wzniesienia, a także klimatyzację czy kamerę cofania, która wspomaga prowadzącego podczas parkowania. Z kolei użytkownicy, którzy potrzebują lepszej przyczepności na błotnistej, piaszczystej lub zaśnieżonej nawierzchni mogą zamówić auto z elektronicznym systemem kontroli trakcji IntelliGrip.

Opel Combo-e Life – nowoczesny zestaw multimedialny

W samochodzie będzie można korzystać również z zaawansowanego systemu multimedialnego. Systemy Multimedia i Multimedia Navi Pro wyposażono w 8-calowe ekrany dotykowe i wydajne moduły łączności. Obydwa systemy można zintegrować z telefonem przez Apple CarPlay i Android Auto.

Nie zabraknie również pakietu OpelConnect (obejmuje funkcję wzywania pomocy w razie wypadku lub awarii – eCall oraz wiele innych usług dostarczających informacji o stanie i parametrach pojazdu oraz aplikacji myOpel.

Opel Combo-e Life, podobnie jak wersja dostawcza, będzie oferowany w naszym kraju od jesieni 2021 r. Nieco wcześniej powinniśmy poznać ceny obu pojazdów.