Flagowa „siódemka” jest napędzana specjalnym silnikiem od M Performance. To potężny benzynowy motor V12 o pojemności 6,6 litra, wspomagany turbodoładowaniem. Jego parametry są imponujące. Moc maksymalna wynosi 600 KM przy 5500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy - aż 800 Nm – generowany jest już od 1500 obrotów!

Równie duże wrażenie robią osiągi. Ponad dwutonowa limuzyna jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,9 s! Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Wybierając opcjonalny M Driver’s Package, można ją zwiększyć do 305 km/h. Napęd przekazywany jest inteligentnie na cztery koła poprzez ośmiostopniową skrzynię biegów Steptronic. Producent przekonuje, że zaawansowany układ zawieszenie potrafi zapewnić sportową precyzję jazdy przy zachowaniu odpowiedniego komfortu. W tym przypadku wierzymy na słowo.

BMW M760Li xDrive będzie dostępne w dwóch wariantach stylizacyjnych do wyboru. Klienci, chcący podkreślić osiągi swojej „siódemki”, będą mogli skorzystać z pakietu M aerodynamic, zawierającego m.in. większe wloty powietrza, 20-calowe obręcze kół i oznaczenia „M”. Dla bardziej powściągliwych, oczekujących klasycznej elegancji, przygotowano bardziej dyskretną opcję Ecellence.

Światowa premiera superlimuzyny BMW odbędzie się 1 marca na salonie samochodowym w Genewie.