Jednych zachwyci, innych rozśmieszy, ale na pewno przyciągnie tłumy na stoisko Citroena podczas salonu samochodowego we Frankfurcie (17-27 września 2015 r.)

Premiera Cactusa M odbędzie się pierwszego dnia prasowego – 15 września. Mamy już zdjęcia tego niesamowitego auta.

Citroen Cactus M nawiązuje do kultowego modelu Mehari produkowanego w latach 1968-87 i znanego z filmów o przygodach żandarma z Saint Tropez, granego przez Louisa de Funes.

Foto: citroen / Auto Świat
Cactus M i Mehari

Cactus M ma dwoje drzwi z plastiku. Kabina jest otwarta i tak zaprojektowana, aby można do niej nie tylko wsiadać, lecz także wskakiwać z boku.

Cactus M jest samochodem rekreacyjnym, konstruktorzy założyli, że korzystać z niego będą m.in surferzy – z myślą o nich i ich ociekających wodą kombinezonach i deskach wprowadzili prosty, ale ułatwiający życie patent – wnętrze Cactusa M można umyć strumieniem wody, która spłynie dzięki odpływom w podłodze.

Cactus M jest autem, które można dość swobodnie kształtować i przystosowywać do swoich potrzeb, np. siedzenia łatwo przekształcić w kuszetki, a materiałowy dach może slużyć także jako... namiot.

Foto: citroen / Auto Świat
Citroen Cactus M

Cactus M ma 4,16 metra długości, 1,77 m szerokości i 1,48 m wysokości. Pod maską silnik benzynowy i automatyczna skrzynia biegów.

Auto przygotowane na salon samochodowy we Frankfurcie jest konceptem i takim pozostanie, ale w najbliższych latach pewne elementy i detale z Cactusa M znajdą się w innych, seryjnych modelach Citroena.

A oto galeria zdjęć Citroena Catusa M.