Nowa Kia Sportage ma we Frankfurcie swoją światową premierę, podczas gdy Kia Optima – pokazana po raz pierwszy w kwietniu 2015 r. w USA – została po raz pierwszy zaprezentowana w europejskiej specyfikacji produkcyjnej.

Obok tych dwóch zupełnie nowych samochodów, Kia prezentuje również odświeżoną paletę samochodów Kia cee'd oraz nowości techniczne marki w dziedzinie technologii napędowych – zupełnie nowy silnik 1.0 T-GDI (turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem) oraz nowo opracowaną przez markę, 7-stopniową skrzynię biegów DCT (dwusprzęgłowa przekładnia).

Światowa premiera modelu Kia Sportage

Kia Motors zdejmuje maskowanie i ujawnia zupełnie nowy model Kia Sportage, który świętuje swą światową premierę na tegorocznym salonie IAA. Sportage czwartej generacji ściśle nawiązuje do poprzednika, który odniósł ogromny sukces, ale proponując zupełnie nowy, bardzo atrakcyjny design nadwozia, cały szereg nowych zaawansowanych technologii i jeszcze wyższy poziom jakościowy.

Od nowa zaprojektowane wnętrze wykonano z materiałów najwyższej jakości zarezerwowanych dotąd dla marek premium. Nowoczesna stylistyka cechująca się wzorową funkcjonalnością oraz cały szereg opcji podnoszących komfort, wygodę użytkowania i bezpieczeństwo tworzy idealne miejsce do spędzania wewnątrz czasu podczas długich i krótkich podróży. Cała gama nowych i zoptymalizowanych silników oraz skrzyń biegów zapewni wyższą wydajność i lepsze osiągi – a zarazem lepszą charakterystykę jezdną, prowadzenie i resorowanie.

Po raz pierwszy także nabywcy Kia Sportage będą mogli kupić w wersji „GT Line”. Zaprojektowany i skomponowany specjalnie z myślą o tych, którzy chcą, by ich Sportage zapewniał bardziej sportowe doznania z jazdy, pakiet GT Line w niczym nie narusza ogromnej funkcjonalności i wszechstronności seryjnego modelu Kia Sportage, przydając mu zarazem większej wyrazistości, zarówno wizualnie, jak i dynamicznie, co przemawia do klientów pożądających takich cech.

Nowa Kia Sportage pozostaje najlepiej sprzedającym się modelem marki w Europie, odpowiadającym za przeszło jedną czwartą europejskiej sprzedaży koncernu Kia. Nowy model wejdzie do sprzedaży w Europie w 1 kwartale roku 2016.

Kia Optima w europejskiej specyfikacji

Pokazana po raz pierwszy na frankfurckim salonie samochodowym, nowa Kia Optima odegra ważną rolę w palecie modelowej Kia Motors Europe, jako że zdobędzie dla marki wielu nowych klientów.

Od premiery trzeciej generacji modelu w roku 2010, dzięki wyrazistemu wyglądowi, wysokiej jakości wykończenia wnętrza i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, Optima stanowiła świeżą, zupełnie inną od rywali ofertę w segmencie D. Nowa Optima rozwija koncepcję poprzedniego modelu, który odnosił poważne sukcesy na całym świecie, proponując nowoczesny design nadwozia, śmiałą stylistykę kabiny zapewniającej jeszcze więcej przestrzeni dla pasażerów, cały szereg nowych rozwiązań technicznych i technologicznych oraz szeroki wybór wydajnych jednostek napędowych.

Zachowując sportowy image modelu, który pomógł Optimie stać się jednym z najlepiej sprzedawanych modeli marki Kia na świecie, nowy model uczyniono jeszcze dojrzalszym, bardziej wyrafinowanym, a przy tym jeszcze bardziej poprawiono charakterystykę jezdną i prowadzenie.

Nowa Optima wejdzie do sprzedaży w Europie w czwartym kwartale 2015 r., przy czym jesienią 2016 roku jej paleta nadwoziowa zostanie wzbogacona o wersję kombi, a także – po raz pierwszy – sportową wersję GT.